Lisaks standardreeglitele saab lipukaarte kasutada paljudel erinevatel viisidel. Näiteks väga populaarne on kasutada neid teadmiste kontrolliks või mõistatamiseks – mängijale näidatakse ainult lippu ning ta peab ära arvama riigi. Hiljem teadmiste täienedes näiteks ka pealinna… Veel keerulisem on võimalus: üks mängija kõigest suuliselt kirjeldab lippu ning teine peab lipu ja riigi ära arvama – see on väga kasulik harjutus nii ettekujutusvõimele kui ka eneseväljendusoskusele – eriti laste jaoks. Võib mängides teha lisareegli – igaüks peab oma kaardil oleva riigi kohta ütlema ühe fakti.
Lipukaarte saab mängida erinevates kohtades – näiteks reisil väljas söömas olles saab täita aega toitude tellimisest kuni nende saabumiseni. Kuna kaardipakki on kerge kaasas kanda, siis reisides on see mäng hea kaaslane seltskonnale alati kui tekib sunnitud paus – näiteks rongi oodates…
Saab mängida näiteks nii, et kõigil on pakk tagurpidi laual ja keegi ei näe oma järgmist kaarti. Kordamööda öeldakse pimesi suurus mida võrreldakse ning kõik keeravad siis oma pealmise kaardi ümber ning parim võidab.
Kõigil kes seda kaardimängu mängivad tekivad omad mõtted ja ideed kuidas mängu mängida.